کیت مکش هوا برای افزایش شتاب خودرو

کیت مکش هوا چیست؟

کیت مکش هوا ایران کارز آخرین موردی هست که شما بعد از امتحان تک تک موارد درج شده آن را امتحان خواهید کرد پس ما ابتدا موارد جایگزین برای خرید کیت مکش هوا را برای شما عزیزان درج کرده ایم تا در صورت عدم رضایت از موارد درج شده بتوانید در انتهای مطلب نسبت به خرید کیت مکش هوا اقدام کنید.

blank

 

کیت مکش هوا چیست؟

کیت مکش هوای خودرو

کیت مکش هوا در اصل همان هواکش خودرو است اما به صورت کاملاً تقویت شده ، اگر توجه داشته باشید به صورت نرمال سیستم مکش هوا در خودرو های مختلفی همانند پژو ، سمند ، پراید و… از چندین فیلتر عبور میکند تا به دریچه گاز برسد و این یعنی تنظیم هوای ورودی توسط فیلترهای نصب شده که کارخانه این مورد را بر روی خودرو ها ارائه میکند.

 

جوراب به جای فیلتر هواکش

جوراب به جای فیلتر

شاید شما هم شنیده باشید جوراب را به جای فیلتر هوا جایگذاری میکنند و توان بیشتری به خودرو میدهد، از انجایی که خود فیلتر هوا مانع از عبور هوا میشود پس زمانی که حذف شود و جوراب به جای فیلتر نصب گردد بدون شک میزان هوای بیشتری به داخل موتور منتقل شده و در نهایت احتراق بیشتر و شتاب بیشتری خواهید داشت.

پس اگر نمیتوانید هزینه کنید برای خرید کیت مکش هوا مخصوص میتوانید از این مورد استفاده کنید. این کار میتواند شتاب شما را در انواع خودرو ها به صورت میانگین تا 5% افزایش دهد.

 

استفاده از فیلتر هوای اسپرت

فیلتر هوای اسپرت

فیلتر هوای اسپرت نیز میتواند افزایش توان را برای خودرو شما در پی داشته باشد اما به شرطی که نسخه اصل آن تهیه شود همچنین نحوه قرارگیری فیلتر اسپرت نیز بسیار در روند افزایش توان مهم است.

فیلترهای اسپرت موجود در ایران معمولاً ساخت داخل هستند اما به نام شرکت های معروف تولید و پخش میشوند، در نهایت بعد از نصب فیلتر هوای اسپرت میبینید اتومبیل شما تفاوت چندانی ندارد و این حاکی از اصل نبودن این نوع فیلترهای هوای اسپرت میباشد. پس اگر امکان خرید کیت مکش هوا را ندارید این مورد نیز برای شما مناسب خواهد بود (به شرط اصل بودن)

توجه داشته باشید برخی از افراد نیز فیلتر اسپرت را بدون واسط مستقیماً به دریچه گاز متصل مینمایند که این نیز نتیجه ای مناسب ارائه میکند.

 

استفاده از توربو فن در ورودی دریچه گاز

توربوفن مکانیکی برای افزایش شتاب خودرو

بسیاری از افراد نیز توبو فن را بر روی ورودی دریچه گاز خودرو قرار میدهند که این نیز موجب افزایش شتاب خودرو شما خواهد شد اما متاسفانه نسخه های برقی که نتیجه بهتری هم دارند در زمانی نه چندان دور از کار می افتند و از طرف دیگر به دلیل پلاستیکی بودن توربو فن های برقی احتمال شکستگی پره ها نیز وجود دارد و این یک خطر بزرگ محسوب میگردد.

اما شما میتوانید از توبو فن های سیموتا استفاده کنید که فلزی بوده و بسیار مقاوم هستند همچنین بولبرینگ نصب شده بر روی این توربو فن ها کیفیت فوق العاده ای را دارد.

لازم است بدانید که توبو فن های سیموتا مکانیکی بوده و با جریان هوا کار میکنند. اگر بخوام با شما روراست باشم این توربو فن های مکانیکی در دور پایین چندان کارایی ندارند اما در دورهای بالای 4 عملکرد مناسبی دارند. پس اگر امکان خرید کیت مکش هوا را ندارید این مورد نیز برای شما مناسب خواهد بود (به شرط اصل بودن)

 

چرا تمامی موارد بالا میزان کمی افزایش شتاب ارائه میکنند؟

اگر دقت کرده باشید هرچه موتور و دریچه گاز گرم تر شود به همان میزان قدرت خودرو کمتر خواهد بود ، زمانی که موتور خودرو گرم شده است و سیستم مکش هوا از کنار موتور این هوا را میکشد در واقع هوای گرم را به داخل دریچه گاز منتقل میکند پس شما در اصل نیاز به هوای خنک دارید تا بتوانید هوایی خنک به داخل دریچه گاز منتقل کنید.

تمامی مواردی که در بالا گفته شد به دلیل انتقال هوای گرم فقط میزان کمی در شتاب خودرو تاثیر خواهند داشت اما در ادامه ما کیت مکش هوای مخصوصی را به شما پیشنهاد خواهیم داد که هوایی خنک را وارد دریچه گاز میکند و کارایی خودرو را تا حد زیادی افزایش میدهد.

 

خرید کیت مکش هوای مخصوص ایران کارز

فیلتر هوای اسپرت ایران کارز

کیت مکش هوای مخصوص ایران کارز نیازی به هیچ یک از موارد گفته شده در بالا را ندارد و ورودی مستقیم از شبکه خودرو (بالای سپر) را میگیرد یعنی عملاً زمانی که خودرو حرکت میکند هوایی پر فشار و البته خنک وارد دریچه گاز میگردد همچنین هرچه سرعت خودرو بیشتر میشود خواهید دید که توان خودرو نیز بیشتر میشود.

 

 

 

blank

 

کیت مکش هوا مخصوص ایران کارز  بر روی چه خودروهایی تست شده است؟

میتوانیم بگوییم کیت مکش هوای ایران کارز بر روی تمامی خودروهای ساخت داخل (تنفس طبیعی) تست شده است و جواب کاملاً شفاف بوده است که تا حدود 10% افزایش شتاب و بازدهی را به همراه داشته.

 

کیت مکش هوا مخصوص ایران کارز از چه لوازمی تشکیل شده است؟

  • فیلتر اسپرت قابل شستشو و بهینه شده برای عبور هوا به صورت حجیم و همچنین عایق بندی شده برای عدم عبود هوای گرم
  • سیستم چرخش هوا در لوله برای افزایش شتاب هوای مکش شده و همچنین ترکیب بهتر با بنزین
  • لوله مخصوص عایق گرما برای عبور هوای سرد در لوله
  • لوازم لازم برای اتصالات

 

کیت مکش هوا مخصوص ایران کارز برای خودروهای گازسوز (دوگانه سوز) نیز توصیه میشود؟

کیت مکش هوا مخصوص ایران کارز در انواع مختلفی تولید میشود ، برای خودروهای گازسوز فیلترهای مخصوص ارائه میگردد تا بتواند راندمان بهتری را تولید کند. در واقع برای خودروهای دوگانه سوز فیلتر ها کوچک تر بوده و بهینه شده برای استفاده در حالت پایه گازسوز میباشد.

 

از کیت مکش هوا مخصوص ایران کارز میتوانیم برای مسابقات استفاده کنیم؟

بله از کیت مکش هوا تولید شده توسط ایران کارز شما میتوانید حتی برای اتومبیل های مسابقاتی نیز استفاده نمایید چراکه کیت های تولید شده توانایی عبور کامل هوا را دارند بدون حتی 1% افت فشار هوا

 

جنس فیلترهای ارائه شده بر روی کیت مکش ایران کارز چیست؟

جنس فیلترهای ارائه شده بر روی کیت مکش ایران کارز به جهت عایق بودن از جنس استیل ساخته نشده است زیرا استیل جزئی از خانواده فلزات میباشد و امکان عبور شدید گرما را دارد ، بر روی کیت مکش ایران کارز از جنس پلاستیک تازه ساخت و بهینه شده برای عایق بندی استفاده شده است.

 

بر روی کیت مکش ایران کارز توربو فن نصب شده است؟

خیر بر روی کیت مکش هوا ایران کارز توربو فن نسب نشده است چراکه ایرودینامیکی داخلی کیت را به هم ریخته و امکان چرخش هوا را تا حدود بسیار زیادی از بین میبرد ، همچنین در تست های انجام شده در صورت نصب بر روی کیت مکش هوای ایران کارز میتواند افت بازدهی به همراه داشته باشد.

 

نسخه های جدید کیت مکش ایران کارز بر چه اساسی تولید میشوند؟

نسخه های جدید کیت مکش ایران کارز بر اساس آزمون خطاها و همچنین تست های عملی پیش میرود ؛ یعنی چنانچه هر چیزی به صورت تئوری پاسخ مناسبی داشته باشد باز هم مورد تست و بررسی عملی قرار میگیرد که ای کار بر روی بیش از 20 خودرو انجام میشود که در نهایت در صورت جواب مثبت از تمامی این خودروها کیت به عنوان نسخه جدید روانه بازار میگردد.

 

انجین آرتز

خرید کیت مکش هوا

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *